شاقول فلزیاب ابن سینا

شاقول فلزیاب ابن سینا

شاقول فلزیاب ابن سینا

شاقول جیوه ای به جسمی فلزی گفته می شود که به طنابی سبک آویزان می شود و در گذشته برای یافتن گنج مورد استفاده قرار می گرفت. جیوه شاقول هنوز هم به عنوان ساده ترین ابزار گنج یابی مورد استفاده قرار می گیرد و در اندازه های مختلف ساخته می شود.

برخی بر این باورند که جنس شاقول باید از آلیاژ برنج ۹۹% باشد اما برخی دیگر معتقدند که مهندسی این ابزار بسیار مهمتر از جنس شاقول است.

فلزیاب خزر کاوش

در ساخت شاقول فلزی یا شاقول جیوه ای ،  جیوه نقر ه ای مایع کاربرد گسترده ای دارد و برای عملکرد ابزار مورد بحث جنس جیوه مایع ، چگالی جیوه ، درصد خلوص جیوه  بسیار تاثیرگذار است.  تا جاییکه گفته می شود جیوه های آزمایشگاهی بهتر از جیوه های صنعتی برای یافتن گنج عمل می کنند. در ادامه در نشریه جهان شیمی فیزیک توضیحات بیشتری در این رابطه ارائه می شود.

در بازار خرید و فروش جیوه شاقول ، جیوه سبز ، جیوه قرمز و جیوه آبی نیز به چشم می خورد که هیچیک واقعیت ندارند و باید از خرید آنها خودداری کرد.

نحوه عملکرد جیوه شاقول گنج یاب

گنج یا دفینه به مجموعه بزرگی از سکه های طلا و اشیاء با ارزش گفته می شود که گذشتگان برای محافظت آنها را زیرخاک دفن می کردند. عوامل مختلفی مانند مهاجرت یا مرگ صاحب گنج باعث می شد که این گنج ها سالیان زیادی زیرخاک بمانند و سپس توسط باستان شناسان طی کاوش های باستان شناسی یا جویندگان گنج پیدا شوند.

فلزیاب خزر کاوش

در طول تاریخ ابزارهای مختلفی برای یافتن این دفینه های ارزشمند مورد استفاده قرار گرفته است که یکی از ابتدایی ترین ابزارها جیوه شاقول است که در آن از جیوه نقره ای برای ردیابی گنج ها استفاده می شده است. البته در حال حاضر گنج یاب های بسیار پیشرفته ای تولید شده اند و می توانند با درصد خطای کمتری به یافتن دفینه های ارزشمند کمک کنند.

بهتر است بدانید:

برای استفاده از شاقول از هر جنسی که باشد ابتدا باید خوراک هدف را داخل شاقول ریخته و آنرا به صورت عمودی و آویزان نگهدارید تا بتواند آزادانه نوسان کنند.

نحوه عملکرد شاقول به این ترتیب است که وقتی آنرا در دست می گیرید شاقول شروع به حرکت عقب و جلو می کند و شما باید در راستای آن حرکت کنید تا جاییکه حرکت آونگ بیشتر شده و نوک شاقول شروع به حرکت دورانی می کند که نشان می دهد هدف در زیر شاقول قرار دارد. شاقول با جذب یونهای آزاد شده از زمین کار می کند و بدین ترتیب به کشف دفینه ها کمک می کند.

 

خدمات شرکت فلزیاب خزر کاوش

۱٫ تمامی محصولات شرکت فلزیاب خزر دارای گارانتی می باشد

  1. تمامی فلزیاب های این شرکت دارای خدمات پس از  می باشد از قبیل آموزش و رفع ایراد در اپراتوری

در کارکردن با دستگاه هم به صورت حضوری و تلفنی می باشد.

  1. مشاوره رایگان جهت خرید فلزیاب و آثار و علائم
  2. تهیه و ارسال فلزیاب و طلایاب طلایاب مورد نظر مشتری به تمامی نقاط  کشور در سریع ترین زمان ممکن.

 

فلزیاب خزر کاوش

خرید،فروش،تعمیر و ارتقاء انواع سیستم های فلزیاب،گنج یاب،معدن یاب و طلایاب با بهترین قیمت

و یک سال گارانتی شرکتی و ۴ سال خدمات پس از فروش.

همراه با آموزش و تست در حضور مشتری

برای مشاوره با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس:

۰۹۳۶۸۰۸۲۹۱۶

 

 

 

فلزیاب 09916496090

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *